Lakodalom felpörgetve

Lakodalom felpörgetve

Ahhoz, hogy jól szervezett, szórakoztató és boldog esküvőtök legyen, mindenképp ajánlott bevonni egy vőfélyt, vagy ceremóniamestert. Hogy miért? Az első és legfontosabb, hogy irányítja az eseményeket, így nem nektek kell a vendégek koordinálásával foglalkozni, főleg nagy létszámú, 120 fős esküvő esetén. Vicces és kedves szavaival képes feldobni a hangulatot bárhol, bármikor, ráadásul a lagzi során sem hagyja leülni a bulit. Gondoskodik róla, hogy olyan játékokkal színesítse az estét, amik szórakoztatják a násznépet és bevonja őket a feladatokba. Ezen a ponton azonban mindenki elgondolkodik, hogy vajon hány játékot érdemes beiktatni a menetrendbe?Milyeneket kell összeválogatni ahhoz, hogy  ne legyen unalmas a parti? Szánj rá pár percet és olvasd el a tanácsokat!

Már az esküvő szervezése előtt érdemes összeszedni a gondolataitokat, hogy milyen típusú játékokat szeretnétek a lakodalom során. Vőfély vagy ceremóniamester foglalásakor biztos meg fogja kérdezni tőletek azt, hogy akartok-e játékokat, mennyit, milyen típusút stb… . Rögtön az elején tisztázni kell vele, hogy mi az, ami még belefér az elképzeléseitekbe, és mi az, ami már nem. Például megmondhatjátok, hogy a vicces, poénos kérdések még jók, de a morbid dolgokat hanyagolja. Minél pontosabban meghatározzátok neki a részleteket, annál jobb programot fog összeállítani nektek.

De milyen játékok közül lehet válogatni?

A hagyományosnak számító tányértörésen, tojásgörgetésen a gatyaszárban, a menyasszony cipőjéből való iváson és a menyasszonyrabláson kívül sok kreatív és szórakoztató esküvői játék létezik.

Manapság az egyik legnépszerűbb a menyasszony-vőlegény quiz. Ennek az a lényege, hogy a vőfély kérdéseket tesz fel az ifjú párnak, akik egymásnak háttal ülve, cipő felemelésével válaszolnak rájuk. A végén kiderül, hogy melyik fél ismeri jobban a másikat.

Jó pár olyan játék létezik, ami táncra invitálja a násznépet. Seprűvel, fakanállal, sodrófával és lufival is lehet őket szórakoztatni, a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát. Férfi-női táncpárbajt is szoktak rendezni, így a két nem élőben mérheti össze tánctudását. De ha extra dolgot akartok belecsempészni a táncba, használhattok hozzá gyümölcsöket a kihívás kedvéért. Így egy almát vagy narancsot kell megtartania a pároknak a homlokuknál mozgás közben, és aki a legtovább bírja, az a nyertes.

Közkedvelt program a székfoglaló is, aminél ha elhallgat a zene, helyet kell foglalnia mindenkinek. Aki nem talál, az kiesik. A végén ketten maradnak, és aki először foglalja el az utolsó széket, megnyeri a küzdelmet.

Ha valaki férfias játékra vágyik, válassza a kalapadogatást. Röviden összefoglalva: a férfiak befelé fordulva körben állnak, fejükön egy kalappal. Amint elindul a zene, ritmusra, jobb kézzel leveszik a sajátjukat, és átteszik a mellette álló fejére. A zene gyorsuló ütemére az adogatás is egyre jobban gyorsul, így nagy az esélye annak, hogy valaki elrontja és kiesik. A létszám egyre fogy, és a végén két férfi közül az nyer, aki nem hibázik.

Végül a tányérkocogtatás az, ami szinte minden lagziban megtörténik. Amint csörömpölés támad, az ifjú párnak meg kell csókolnia egymást, hogy a zaj elhalkuljon.

Bármilyen játékot is választotok, mindegyiknek az legyen a célja, hogy emeljék az este hangulatát és egyedivé tegyék a lakodalmat. Akár ti is előállhattok saját ötletekkel, amitől csak még különlegesebb lesz a nagy nap. Figyeljetek rá, hogy ne legyen túl sok játék, nehogy átessetek a ló túloldalára. Hagyni kell a násznépet táncolni, beszélgetni és italozni. De ne aggódjatok, az esküvőtök rólatok szól, és a vőfély úgyis kívánságaitok szerint fogja alakítani a programot. Segít a ceremónia utáni fotózkodás lebonyolításában, a vendégek helyszínre való eljuttatásában, a vacsora és a menyecsketánc levezénylésében, kitölti az üres perceket, mint például a menyasszony átöltözése vagy elrablása, és felpörgeti a lakodalmat, hogy igazán felejthetetlenné varázsolja számotokra a nagy napot!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük